Oktobra so člani gobarskega društva Ajdovec iz Gornjega Grada v Galeriji Štekl pripravili že tradicionalno jesensko razstavo gob. Razstavili so 182 različnih vrst gob. V nedeljo so imeli lepo število obiskovalcev, v ponedeljek pa so vrata odprli še šolarjem in stanovalcem DEOS Centra starejših iz Gornjega Grada, oboji so bili zanimivi obiskovalci razstave.
Tajnik Gobarskega društva Ajdovec Franc Pustoslemšek je ocenil letošnjo gobarsko sezono za bolj slabo. Tudi izkušeni gobarji so morali prehoditi veliko, da so našli gobe. Zelo malo je bilo letos jurčkov, veliko pa lisičk in sirovk. Prejšnja leta je bilo pri lisičkah ravno obratno, bilo jih je malo. Zadnja leta poznavalci ocenjujejo, da je poleti gob manj, predvsem zaradi prevelikih temperaturnih razlik ponoči in podnevi, je povedal Pustoslemšek. Letošnja sezona gobarjenja je bila proti zadnjima dvema res precej slabša, a tisti, ki je prehodil veliko, je zagotovo tudi kaj našel. Gobarji so si v nedeljo na dan razstave vzeli tudi čas za druženje in uživanju v golažu iz gob.
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Pravilnik o piškotkih.